Dochody uzyskiwane w krajach Unii Europejskiej pozwalają na wnioskowanie o kredyt w Polsce. Co prawda banki zaprzestały udzielania kredytów hipotecznych w obcej walucie, ale istnieje możliwość skorzystania z kredytu gotówkowego.

Dla kogo kredyt hipoteczny w obcej walucie?

Udzielanie kredytów hipotecznych w obcej walucie zostało mocno ograniczone. Jednak nadal można wnioskować o taki kredyt. Warunkiem jest osiąganie przeważających dochodów w walucie, w jakiem ma być udzielony kredyt. 

Osiągając dochody w obcej walucie można wnioskować zarówno o kredyt hipoteczny pozwalajacy na zakup własnej nieruchomości zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Zagraniczne dochody umożliwiają również skorzystanie z kredytu gotówkowego, który nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia. 

Najchętniej banki udzielają kredytów walutowych w euro, koronie szwedzkiej oraz norweskiej, a także w funtach brytyjskich. Co do korony duńskiej to banki chętniej udzielają kredytów gotówkowych.

Jaka jest różnica między kredytem hipotecznym a kredytem gotówkowym?

Kredyt hipoteczny

Kredyt gotówkowy

Cel kredytowy

Nieruchomość

Bez wskazywania celu kredytowego

Zabezpieczenie

Hipoteka nieruchomości

Bez zabezpieczenia

Plusy

Niższe oprocentowanie

Dłuższy okres spłaty

Dowolny cel wykorzystania środków kredytowych

Minusy

Wskazanie zabezpieczenia

Wyższe oprocentowanie

Podsumowując, oba rodzaje kredytowania mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Dochód uzyskiwany w Danii pozwala jedynie na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, ale jednocześnie nie jest wymagane zabezpieczenie wnioskowanej kowty, a środki kredytowe można przeznaczyć na dowolny cel, którym może być zakup nieruchomości.

Jeśli jesteś zainteresowany/a kredytem uzyskując dochody w Danii zapraszam do Kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *