nieruchomości

Jakie formalności obowiązują przy kredycie hipotecznym z dopłatą MdM 2018?

Jeszcze kilka tygodni dzieli nas od uruchomienia ostatniej puli dopłaty MdM 2018. Już teraz można rozpocząć przygotowania do zaciągnięcia kredytu hipotecznego, a tym samym kupna mieszkania. Zgromadzenie niezbędnej dokumentacji pozwoli na złożenie wniosku już po 1 stycznia 2018 roku. Dla przypomnienia ostatnia pula środków z 2017 roku rozeszła się w zaledwie kilka godzin. Poniżej kilka wskazówek, jakie dokumenty oraz warunki należy spełnić przy wnioskowaniu o kredyt hipotecznym z dopłatą MdM 2018.

Dla kogo kredyt hipoteczny z dopłatą MdM 2018?

O dopłatę do własnego mieszkania mogą wnioskować osoby ubiegające się jednocześnie o zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Dofinansowanie dostępne jest przy kupnie mieszkania, jak również przy budowie domu.

Kredyt hipoteczny

Warunkiem otrzymania dopłaty jest wiek kredytobiorcy, jedne z wnioskujących nie może mieć przekroczonego 35 roku życia. Natomiast drugi warunek to brak prawa własności do innego lokalu mieszkalnego. Zasada ta nie obejmuje rodzin wielodzietnych.

Osoby wnioskujące o kredyt z dopłatą MdM 2018 powinny mieć zdolność kredytową. Jeśli interesuje cię Twoja zdolność kredytowa, zapraszam do kontaktu.

Jaka jest wysokość dopłaty MdM?

 

Kredytobiorca

Dopłata

Osoba samotna 10 procent
Małżeństwo/ narzeczeństwo bezdzietne 10 procent
Rodzina z jednym dzieckiem 15 procent
Rodzina z dwójką dzieci 20 procent
Rodziny wielodzietne 30 procent

Beneficjenci, którym w ciągu 5 lat od zaciągnięcia kredytu z dopłatą MdM urodzi się 3 i kolejne dziecko mogą liczyć na kolejne 5 procent dopłaty.

W jaki sposób złożyć wniosek o kredyt z dopłatą MdM 2018?

 

Jak wcześniej wspomniałem, dofinansowanie dostępne jest wyłącznie przy jednoczesnym zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Starając się o kredyt z dopłatą, należy zgromadzić dokumentację niezbędną do złożenia wniosku kredytowego.

Dokumenty niezbędne przy wniosku kredytowym:

  • Dokumenty potwierdzające dochód

  • poprawnie wypełniony wniosek kredytowy

  • ksero dowodu osobistego

  • akt zawarcia małżeństwa wraz z aktami urodzenia dzieci

  • dokumentacja kupowanej nieruchomości.

1 stycznia 2018 roku zostanie uruchomiona ostatnia pula środków Mieszkania dla Młodych, ale już w grudniu będzie można rozpocząć proces gromadzenia niezbędnych dokumentów do złożenia wniosku hipotecznego. Listopad to dobry miesiąc na szukanie odpowiedniej nieruchomości oraz sprawdzenie kosztów, z jakimi wiąże się kupno mieszkania i udzielenie kredytu.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *