Coraz więcej osób pracuje za granicą i osiąga dochody w obcej walucie. Obecnie kupienie własnego mieszkania czy zaciągnięcie kredytu gotówkowego poza dochodami w złotówkach nie jest już tak skomplikowane. Na szczególne względy mogą liczyć osoby mieszkające w strefie przygranicznej.

Dla kogo kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem. Jeszcze do niedawna zaciągnięcie kredytu gotówkowego było możliwe jedynie po przedstawieniu dochodów w złotówkach. Zaszło kilka zmian w procedurach udzielania kredytu gotówkowego.

O kredyt gotówkowy mogą wnioskować również osoby pracujące na podstawie umowy o pracę za granicą. Banki przychylnie rozpatrują wnioski osób pracujących na terenie Niemiec oraz Czech. Nie oznacza to, że inne osoby nie mają szansy na uzyskanie kredytu gotówkowego.

Jakie są warunki kredytu gotówkowego przy zarobkach w euro?

Uzyskanie kredytu gotówkowego przy zarobkach w euro możliwe jest przy wykazaniu historii z rachunku bankowego z co najmniej ostatnich 6 miesięcy, prowadzonego w Polsce. Posiadanie umowy o pracę to kolejny warunek. Umowa powinna trwać od co najmniej pół roku i być podpisana na kolejne 6 miesięcy. Niektóre banki wymagają, aby kredytobiorca był zameldowany na terenie Polski pomimo pracy za granicą.

Jak liczona jest zdolność kredytowa przy dochodach w euro?

Najczęściej kredytobiorcy zaciągają kredyty w złotówkach, ale kredyt gotówkowy przy dochodach w euro nie jest wyjątkiem od reguły. Zawsze do wyliczenia zdolności kredytowej bez względu na walutę w jakiej osiągany jest dochód stanowi on podstawę wyliczeń.

Najczęściej w przypadku kredytobiorców mieszkających na terenie Polski, a pracujących za granicą dane do wyliczenia zdolności uwzględniane są jak przy dochodach w złotówkach. Jeśli kredytobiorca pracuje do 150 kilometrów od miejsca zamieszkania bank uznaje, że na stałę mieszka w kraju.

zdolność kredytowa (1)

Jakie formalności należy spełnić przy kredycie gotówkowym?

Kredyt gotówkowy to jedna z najszybszych form pozyskania finansowania. Wystarczy zgromadzić odpowiednie dokumenty, a decyzja zostanie wydana w ciągu 3 dni. Do wniosku kredytowego najczęściej dołącza się:

  • dowód osobisty

  • umowa o pracę oraz jej tłumaczenie na język polski

  • wpływy na konto osobiste w Polsce z 6 ostatnich miesięcy

  • adres zamieszkania w Polsce.

Cel kredytowy

Kredyt gotówkowy jest na tyle elastyczny, że nie wymaga wskazywania we wniosku kredytowym celu na jaki zostaną przeznaczone środki kredytowe. Może to być zakup nieruchomości, samochodu czy remont mieszkania.

Jednocześnie przy kredycie gotówkowym bank nie wymaga ustanawiania zabezpieczenia, co ma miejsce na przykład przy kredycie hipotecznym. Tutaj zazwyczaj zabezpieczeniem jest kredytowana nieruchomość lub inna nieruchomość kredytobiorcy.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *