Wiosna to okres, w którym robimy wiosenne porządki w szafach powinny one dotyczyć również sfery finansowej. Dwanaście miesięcy to długi okres i może się okazać, że w poprzednim roku zaciągnęliśmy kilka kredytów, które obecnie obciążają domowy budżet, wyjściem z finansowego impasu jest kredyt konsolidacyjny.
Jakie są zalety kredytu konsolidacyjnego?
Kredyt konsolidacyjny to przede wszystkim duża możliwość poprawy płynności finansowej gospodarstwa domowego. Zamiast płacić kilka obciążających rat kredytowych konsolidacja pozwala nie tylko na zmniejszenie miesięcznych obciążeń, ale również jest to rozwiązanie dla roztargnionych.
Nie pamiętasz kiedy i gdzie masz zapłacić jakiej wysokości ratę kredytową? Po konsolidacji płacisz tylko jedną ratę do jednego banku. Zazwyczaj po skonsolidowaniu rat, rata kredytu konsolidacyjnego jest niższa niż przy płaceniu kilku rat naraz.
Jakie są zasady kredytu konsolidacyjnego?
Kredyt konsolidacyjny to jedno z ciekawszych rozwiązań finansowych oferowanych przez instytucje finansowe. Pozwala na zmniejszenie wysokości miesięcznych wydatków na raty kredytowe. W skonsolidować można kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, karty kredytowe czy limity na koncie.
Jeśli płacić kilka rat miesięcznie kredyt konsolidacyjny jest właśnie dla Ciebie. Poza samym skonsolidowaniem kilku rat istnieje również możliwość uzyskania dodatkowej gotówki na dowolny cel. We wniosku kredytowym należy wskazać poza kredytami do spłaty również kwotę na dowolny cel. Bank w pierwszej kolejności spłaci zobowiązania kredytowe, a nadwyżkę wypłaci na konto kredytobiorcy.
Jakie są warunki kredytu konsolidacyjnego?
To, co jest najważniejsze przy każdym kredycie to posiadanie zdolności kredytowej. Przy kredycie konsolidacyjnym zdolność może być mocno obniżona przez wysokość płaconych obecnie rat kredytowych. Każdy bank indywidualnie liczy zdolność kredytową dla klienta. Jednak należy pamiętać, że od osiąganych dochodów odliczone zostaną takie koszty jak ilość osób w gospodarstwie domowym oraz wysokość miesięcznych zobowiązań.