Rozliczyłeś już swój PIT? Masz jeszcze sześć miesięcy, aby uzyskać kredyt gotówkowy na PIT. Kredyt gotówkowy odznacza się przede wszystkim brakiem wskazywania celu kredytowego oraz szybka dostępnością.

Dla kogo kredyt na PIT?

Kredyt na PIT to propozycja dla osób, które dokonały rozliczenia podatkowego za ubiegły rok. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i firm rozliczających się na podstawie ryczałtu.

Umow spotaknies

Zazwyczaj przy kredytach gotówkowych bank wymaga przedłożenia standardowego zaświadczenia o dochodach (od osób pracujących na podstawie umowy o pracę, zlecenie czy o dzieło). W przypadku kredytu na PIT nie jest konieczne dostarczanie takiego zaświadczenia.

Najczęściej przy składaniu wniosku o kredyt na PIT wystarczy przedstawić rozliczenie za ubiegły rok oraz dowód tożsamości. Niekiedy banki proszą o przedstawienie dodatkowych dokumentów takich jak:

  • zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu oraz okres zatrudnienia i rodzaj umowy

  • wyciągi z konta za ostatnie 3 miesiące

  • pasek płacowy z ostatnich 3 miesięcy.

Jakie są wady i zalety kredytu na PIT?

Niestety najczęściej możliwość zaciągnięcia kredytu po przedstawieniu rozliczenia PIT mija w drugiej połowie bieżącego roku. Wtedy banki zaczynają wymagać przedstawienia również zaświadczenia o dochodach z co najmniej 3 ostatnich miesięcy.

Główną zaletą kredytu na PIT jest przedstawienie dobrych dochodów. Jeśli obecny rok nie zaczął się dla nas czy naszej firmy najlepiej, a za to ubiegły rok zamknęliśmy na dużym plusie oznacza to dobrą zdolność kredytową, a tym samym dobre warunki kredytowe.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *