Jeszcze kilka lat temu otwarcie własnej firmy wiązało się z angażowaniem własnych środków. Dzisiaj nowe firmy mają znacznie więcej możliwości na uzyskanie finansowania, korzystając na przykład z kredytów dla nowych firm. Zazwyczaj w standardowej procedurze kredytowej bank wymaga przedstawienia zestawienia finansowego za co najmniej 12 ostatnich miesięcy. Przy kredytach dla nowych firm sektor Małych i Średnich Przedsiębiorstw ma znacznie więcej możliwości finansowania.

Na jakich warunkach kredyt dla nowych firm?

Kredyty dla nowych firm to propozycja dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność na rynku od zaledwie kilku miesięcy. Głównym warunkiem udzielenia kredytu dla firm jest posiadanie zdolności finansowej, która obliczana jest na podstawie dostarczonej dokumentacji finansowej za wskazany przez bank okres.

Kredyt dla firm

Przy kredytach dla nowych firm banki wymagają ustanowienia zabezpieczenia. Wysokość ustanowionego zabezpieczenia wpływa na wysokość udzielonej kwoty kredytu. Okres kredytowy zazwyczaj przy tego typu kredytach wynosi do 6 lat.

Innym warunkiem uzyskania kredytu dla nowych firm może być przedłożenie w banku biznesplanu oraz oszacowanie zysków, na podstawie których bank określi, czy firma będzie w przyszłości wypłacalna.

Kredyt dla nowych firm wady i zalety

Główną zaletą kredytu dla nowych firm jest dostęp do finansowania bez ponoszenia własnych kosztów. Środki dostępne są zarówno dla firm, które od kilku miesięcy prowadzą działalność gospodarczą, jak i firmy, które dopiero wystartowały w biznesie. Kredyty dla nowych firm dostępne są zarówno dla większych przedsiębiorstw, jak i dla jednoosobowych działalności gospodarczych.

Wadą takie kredytu może być próg wieku kredytobiorcy. Niestety kredytobiorca poniżej 22 roku życia może mieć problem z uzyskaniem finansowania na prowadzoną działalność. Ponadto banki wymagają ustanowienia zabezpieczenia. O rodzajach zabezpieczeń w kredytach dla firm przeczytasz tutaj.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *