Firmowe

Kredyt do zadań specjalnych – kredyt technologiczny

Prowadząc firmę, często podejmujemy decyzje czy zdecydować się na rozszerzenie działań firmy, czy skupić się na bieżącej produkcji czy usługach. W nowym roku rusza kolejny raz propozycja kredytów do zadań specjalnych, jakimi są kredyty technologiczne. Jest to propozycja stworzona dla małych i średnich przedsiębiorców. Zadaniem kredytu technologicznego jest umożliwienie wdrążenia nowych technologii.

Kto jest uprawniony do wnioskowania o kredyt technologiczny dla firm?

Propozycja kredytu technologicznego skierowana jest głównie do małych i średnich przedsiębiorstw, które najczęściej potrzebują wsparcia finansowego. We wcześniejszych latach z podobnego finansowania zewnętrznego wypłaconych zostało około 540 mln złotych.

Kredyt dla firm

Warunkiem wykorzystania środków kredytowych jest przeznaczenie ich na wdrążanie innowacji technologicznych. Kredyt technologiczny ma za zadanie pomóc w prowadzaniu na rynek nowych lub ulepszonych rozwiązań. Kredyt można przeznaczyć zarówno na produkty, jak i usługi i procesy twórcze. Tym razem kredyt dostępny jest aż do kwoty 6 mln złotych.

Na co przeznaczyć środki kredytu technologicznego?

Jak sama nazwa wskazuje, kredyt technologiczny wiąże się z wprowadzaniem zmian technologicznych w firmie, które mają za zadanie usprawnić jej prace. Wnioskując o kredyt, należy wskazać, na co zostaną przeznaczone wypłacone środki kredytowe.

Najczęściej środki z kredytu technologicznego przeznaczane są na:

  • stworzenie nowej technologii lub dopracowanie prototypu

  • wdrążenie stworzonej technologii lub prototypu

  • udostępnienie do sprzedaży technologii lub prototypu.

Czy kredyt technologiczny objęty jest gwarancjami BGK?

Zazwyczaj tego typu kredyty objęte są gwarancjami i poręczeniami Banku Gospodarstwa Krajowego. Kredyt technologiczny zaciągany jest w banku komercyjnym, jednak dofinansowanie z BGK może pokryć część tego zadłużenia, jeżeli firma spełni wszystkie warunki.

Zazwyczaj firmy prowadzące prace rozwojowe, które mają pomóc w ulepszeniu pracy firmy, mogą oczekiwać dofinansowania. Efektem kredytu technologicznego z dofinansowaniem jest wypuszczenie na rynek nowej usługi lub innowacyjnego produktu.

Jesli jesteś zainteresowany/a kredytem dla firm zapraszam do kontaktu.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *