Najprężniej rozwijającym się sektorem biznesowym są Małe i Średnie Przedsiębiorstwa. Banki oferują kredyty dla firm ze wsparciem od Banku Gospodarstwa Krajowego. Jest to finansowanie, które można połączyć z innymi kredytami dla firm. Gwarancje BGK działają na zasadzie zabezpieczenia dla kredytu firmowego. Kredyty dla firm z gwarancjami można przeznaczyć na rozwój firmy lub na pokrycie bieżących wydatków.

Jakie zabezpieczenia wymagane są przy kredytach dla firm?

Kredyty dla firm wymagają ustanowienia odpowiedniego zabezpieczenia dla wnioskowanej kwoty. Jednym z zabezpieczeń może być ustanowienie hipoteki na środku trwałym lub weksel in blanco. W przypadku kredytów z gwarancjami banki nie wymagają dodatkowego ustanowienia zabezpieczenia, wystarczy sama gwarancja Banku Gospodarstwa Krajowego.

Kredyt dla firm

Więcej o zabezpieczeniach w kredytach dla firm przeczytasz tutaj.

Kredyty dla firm z gwarancjami to świetna alternatywa dla firm, które nie posiadają odpowiedniego majątku, na którym mogłaby zostać ustanowiona hipoteka. To BGK stanowi zabezpieczenie dla pożyczonej kwoty kredytu. Jeśli kredytobiorca nie będzie w stanie spłacić zadłużenia, to przechodzi ono na bank gwarantujący.

Czym charakteryzują się kredyty dla firm z gwarancjami?

 

Zadaniem kredytu z gwarancjami jest umożliwienie poprawy finansowej firmy. Zostały one tak stworzone, aby nie obciążać kredytobiorcy. Zazwyczaj nie wymagają dodatkowych kosztów. Banki nie pobierają opłat za przygotowanie wniosku kredytowego. To, co leży po stronie kredytobiorcy to jedynie koszty związane z udzieleniem kredytu oraz koszty związane z obsługą kredytu w okresie kredytowania.

Gwarancje BGK w kredytach obejmują 60 proc. kwoty przydzielonego kredytu dla firm. Gwarancje nie pokrywają kosztów kredytu, stanową one część odrębną.

Na co przeznaczyć kredyt dla firmy?

 

Kredyty firmowe przeznaczane są w zależności od potrzeb firmy oraz tego w jakim miejscu się znajdują, mogą to być bieżące potrzeby lub plany inwestycyjne. Najczęściej kredyty dla firm wykorzystywane są na:

  • wypłatę wynagrodzeń

  • opłacenie faktur

  • zakup wyposażenia

  • zakup materiałów biurowych.

Jeśli firma zamierza wykorzystać środki kredytowe na rozwój przedsiębiorstwa to może zakupić:

  • środki transportu (samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze, ciągniki siodłowe i in.)

  • maszyny (budowlane, medyczne, specjalistyczne)

  • urządzenia biurowe (sprzęt IT)

  • budynki (hale produkcyjne)

  • grunty pod budowę.

Poza samym zakupem kredyt firmowy można przeznaczyć na modernizacje posiadanych środków trwałych, takich jak linie produkcyjne czy hale. 

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *