Przejściowe problemy finansowe, rozwój firmy czy nowe maszyny, każdy powód jest dobry, by skorzystać z linii kredytowej dla firm. Jest to kredyt na dowolny cel i powszechna forma finansowania firm, która zdobyła uznanie wielu przedsiębiorców. To, co zachęca do skorzystania z elastycznej linii dla firm to minimum formalności i szybka decyzja kredytowa.

Co to jest linia kredytowa?

Minimum formalności przy linii kredytowej dla firm skupia się na dostarczeniu dokumentów potwierdzających płynność finansową przedsiębiorstwa w postaci deklaracji PIT za ostatni rok. Firmy o krótszym stażu mogą być poproszone o dostarczenie dodatkowego zabezpieczenia np. w postaci weksla in blanco. Nie oznacza to jednak, że nowa firma nie ma szans na szybki kredyt dla firm.

Kredyt dla firm

Najczęściej o wysokości przyznanego limitu na koncie bankowym firmy decydują jej obroty. Firma, która nie wykazuje przychodów, nie może liczyć na korzystne warunki kredytowania. Jednak linia kredytowa jest dobierana indywidualnie do potrzeb przedsiębiorstwa.

Jakie formalności należy spełnić ubiegając się o linię kredytową dla firm?

Podstawowym dokumentem jest poprawnie wypełniony wniosek o odnawialną linię kredytową, do którego należy dołączyć potwierdzenie przychodów firmy, w postaci deklaracji PIT za ostatni rok. Ponadto składając wniosek kredytowy, należy podać dokładne dane firmy oraz jej reprezentantów, może to być właściciel firmy bądź współwłaściciel.

Środki, o które wnioskuje firma, udzielane są w rachunku bieżącym konta firmowego, na które wpływają dochody przedsiębiorstwa. Zaletą linii kredytowej dla firm jest szybki dostęp do środków kredytowych, zazwyczaj są one dostępne już po 3 dniach od dnia wydania pozytywnej decyzji kredytowej.

W jaki sposób spłacić linię kredytową dla firm?

Linia kredytowa postrzegana jest jako standardowy kredyt. Oznacza to, że firma jest zobowiązana do jej spłaty w określonym terminie wraz z naliczonymi odsetkami, które wchodzą w skład kosztów kredytowych.

Rata spłaty linii kredytowej odbywa się na zasadzie pobrania określonej w umowie kwoty z konta dla firm, na którym uruchomiona została linia. Dzięki temu, koszty kredytu bankowego pokrywane są regularnie z wpływów na konto firmowe.

Najkorzystniejszy kredyt, jakim jest odnawialna linia kredytowa powoduje, że jest to szybka i dobra oferta kredytowa dla firm, które nie chcą wskazywać celu kredytowego. Dlatego też mówi się, że elastyczna linia kredytowa jest kredytem na dowolny cel.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *