Faktoring to jedno z rozwiązań finansowych dla firm, które pozwala na utrzymanie płynności finansowej firmy, zaspokaja jej bieżące potrzeby i buduje zdolność kredytową. Faktoring wcale nie jest nową formą finansowania, już od wielu lat wspiera głównie przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Faktoring dla firm a kredyt dla firm

Bardzo często deską ratunkową dla uniknięcia niewypłacalności firmy jest skorzystanie z oferty kredytowej dla firm. Najczęściej firmy wybierają kredyt obrotowy w rachunku bieżącym. Alternatywą dla kolejnego kredytu jest właśnie faktoring.

faktoring

To, co przemawia na korzyść faktoringu to to, że faktor nie bada skrupulatnie zdolności kredytowej, co ma miejsce przy wnioskowaniu o kredyt dla firm. Dodatkowo umowę faktoringową można podpisać na krótszy okres. Przy kredytach dla firm długość okresu spłaty przekłada się głównie na koszty kredytowe. Jednym słowem faktoring polega na sprzedaży faktur faktorowi, który we własnym zakresie zajmuje się ściągnięciem należności.

Uratuj tonący statek

Wiele małych firm przypomina tonący statek. Brak płynności finansowej przekłada się na większość działań firmy począwszy od wypłacalności kontrahentom poprzez zaległości w pensjach. Za nim twoja firma zacznie przypominać tonący statek skorzystaj z jednego rodzaju faktoringu. Na rynku faktoranci oferują wiele rodzajów faktoringu, dzięki czemu są one dostosowane do potrzeb klienta. Do najpopularniejszych rodzajów faktoringu należy:

  • faktoring pełny, czyli sprzedaży faktur faktorantowi, środki wypłacane są zaraz po podpisaniu umowy faktoringowej

  • faktoring odwrócony, czyli upoważnienie do dysponowania środkami udostępnionymi w koncie firmowym

  • faktoring zaliczkowy, czyli faktorant wypłaca zaliczkę na poczet przejętych faktur firmy

  • faktoring tradycyjny, czyli tradycyjna umowa o przejęciu należności faktoranta.

Jeśli jesteś zainteresowany/a faktoringiem lub kredytem dla firm zapraszam do kontaktu.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *