Młoda firma może przypominać na początku studnię bez dna, do której wrzucamy, ale nie mamy pewności czy uda nam się coś z niej wyciągnąć. Początkującym przedsiębiorcom trudniej jest uzyskać kredyt na start, ale istnieje kilka możliwości. O kredyty dla firm możemy wnioskować z zabezpieczeniem lub bez zabezpieczenia. Jednym z najczęstszych zabezpieczeń jest ustawienie hipoteki na nieruchomości, ale niewiele początkujących firm jest właścicielem nieruchomości. W związku z tym, najczęściej młode firmy wnioskują o kredyt dla firm bez zabezpieczeń.
Co jest wymagane przy kredycie dla nowych działalności?
Kredyt dla nowych działalności wymaga wkładu własnego. Banki wymagają jednocześnie przedstawienia biznesplanu, na podstawie szacowane jest powodzenie nowej działalności.
Dla banku najistotniejsza jest płynność finansowa firmy oraz zdolność kredytowa. Oba parametry szacowna są na podstawie przedstawionych dokumentów, takich jak biznesplan i prognoza wyników finansowych. Kredyty dla nowych firm wymagają ustanowienia zabezpieczenia np. w postaci weksla in blanco lub poręczenia.
Więcej o zabezpieczenia w kredytach dla firm przeczytasz w tym artykule.
Jak wybrać najlepszy kredyt dla nowej działalności gospodarczej?
Decydując się na kredyt dla nowej działalności gospodarczej w pierwszej kolejności możemy przejrzeć oferty bankowe. W ofercie kredytu dla firmy najistotniejsze jest oprocentowanie kredytu, marża i prowizja. Wysokość raty kredytowej powinna być odpowiednia do możliwości kredytowych naszej firmy.
Poza ofertami banków wiele portali finansowych regularnie publikuje rankingi najlepszych kredytów. Analizując ranking uzyskamy informacje o ofercie oraz banku, który kredytuje młode firmy.
Przy składaniu wniosku kredytowego oraz zbieraniu niezbędnej dokumentacji pomocna okazuje się pomoc eksperta. Zgromadzi on dla nas oferty kredytów dla nowych działalności i pomoże dokonać analizy najkorzystniejszego kredytu.