Kredyt obrotowy dla firm to idealne rozwiązanie dla firm, które prężnie działają na rynku, jego zadaniem jest utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga od nas wiele energii, między innymi, aby nasza firma dobrze funkcjonowała. Banki przygotowują specjalne oferty dla przedsiębiorców, a jedną z nich jest kredyt firmowy.
Jakie korzyści płyną z kredytu obrotowego dla firm?
Kredyt obrotowy dla firm można porównać do kredytu bez wskazywania celu, ponieważ środki finansowe firma ma prawo przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Środki kredytowe firma może przeznaczyć na spłatę bieżących zobowiązań, takich jak zakup towarów, wypłatę wynagrodzenia dla pracowników lub opłacenie faktur.
Atutem kredytu dla firm są elastyczne warunki kredytowania. Oznacza to, że wnioskowane środki kredytowe wypłacane mogą być jednorazowo bądź w transzach. Harmonogram spłaty kredytu jest ustalany indywidualnie dla potrzeb kredytobiorcy.
W jaki sposób udostępniany jest kredyt obrotowy dla firmy?
Najczęściej kredyt obrotowy dla firmy udostępniany jest w dwóch wariantach, mianowicie w rachunku bieżącym lub jako kredyt na rachunku kredytowym. Kredyt w rachunku bieżącym ustalany jest na zasadzie linii kredytowej, która jest dostępna dla firmy przez określony czas.
Natomiast kredyt na rachunku kredytowym udzielany jest na podstawie przedstawionego biznesplanu. Oznacza to, że powinniśmy wskazać cel kredytowania. Splata kredytu odbywa się, jednorazowo lub w transzach ustalonych przez bank kredytujący.
Na jakich warunkach udzielany jest kredyt obrotowy?
Przede wszystkim kredyt obrotowy dobierany jest do indywidualnych potrzeb kredytobiorcy. Bank ocenia zdolność finansową przedsiębiorstwa i na tej podstawie określa wysokość wypłaconych środków kredytowych.
Przy kredycie obrotowym dla firm wymagane jest przedstawienie zabezpieczenia, którym może być na przykład nieruchomość należąca do firmy bądź weksel in blanco.