Firmowe

Limit odnawialny dla firmy a karta kredytowa dla firm

Płynność finansowa firmy może przypominać sinusoidę, ale można wybrać jeden ze sposobów na utrzymanie płynności finansowej. Limit odnawialny dla firmy to stały dostęp do gotówki, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko niewypłacalności. Innym popularnym rozwiązaniem jest skorzystanie z karty kredytowej dla firmy. Poniżej omówienie kilku rozwiązań pomagających w utrzymaniu płynności finansowej w firmie.

Co to jest limit odnawialny dla firmy?

Limit odnawialny dla firmy to powiększenie salda konta firmowego. Środki udostępnione w koncie można przeznaczyć na dowolny cel związany z finansowaniem firmy, między innymi na opłacenie faktur, opłacenie pracowników czy realizacje planów rozwojowych przedsiębiorstwa.

Kredyt dla firm

Konto, w którym uruchomiony został limit odnawialny, spłacany jest poprzez bieżące wpływy na konto i jednocześnie stale możemy te środki wypłacać. Kwota przyznanego limitu na koncie firmowym powiększa obecne środki znajdujące się na koncie. Limit odnawialny dla firmy ustalany jest indywidualnie na podstawie dochodów finansowych przedsiębiorstwa.

Ile zyskujemy na karcie kredytowej dla firmy?

Karta kredytowa dla firm umożliwia uruchomienie limitu gotówkowego, nawet do 100 tys. zł. Karta daje możliwość płacenia za transakcje w dowolnym momencie. Kartę kredytową dla firm możemy podejmować środki z bankomatów oraz płacić za zakupy przez internet.

Rożnica między kartą kredytową dla firmy a limitem odnawialnym w koncie polega na tym, że za wypłaty podejmowane kartą płacimy dodatkowe opłaty. Natomiast prowadząc transakcje bezgotówkowe na koncie firmowym, gdzie mamy udostępniony limit nie ponosimy dodatkowy opłat za kartę.

Poza kartą kredytową oraz limitem odnawialnym mamy jeszcze do inne kredyty dla firm, o których pisałem tutaj.

Podsumowując

Sposobów na utrzymanie płynności finansowej firmy jest wiele. Sukcesem jest wybranie odpowiedniej formy dla naszego przedsiębiorstwa. Przede wszystkim limit odnawialny czy karta kredytowa ma za zadanie pomóc, a nie obniżyć rating. Korzystajmy z takich rozwiązań, które są najkorzystniejsze i najmniej obciążają firmę.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *